Bez kategorii

Zapraszamy na VI edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej, Poezji Śpiewanej i Ballady Turystycznej „Bieszczady Pod Żaglem” – 8-9 Sierpnia 2019

Zapraszamy na VI edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej, Poezji Śpiewanej i Ballady Turystycznej „Bieszczady Pod Żaglem” – 8-9 Sierpnia 2019

Przed nami już 6 edycja Festiwalu Bieszczady pod Żaglem w Polańczyku 2019!

W tym roku zapraszamy 8 sierpnia (czwartek) o godzinie 19:00 na „Koncertujące Jam Session”, które odbędzie się w altanie restauracji Ośrodka Wypoczynkowego PolKard przy ul. Zdrojowej 29 w Polańczyku. Jest to nie tylko okazja do wspólnego grania i śpiewania, ale także do zapoznania się z naszymi artystami i wspólnej integracji.

Drugiego dnia festiwalu tj. 9 sierpnia (piątek) o godzinie 19:00 odbędzie się wedle tradycji wieczorny koncert w Amfiteatrze przy ul. Zdrojowej. Na scenie pojawi się m.in. Zespół Fundacji „Szansa dla Niewidomych” z piosenką ludową, piosenkę autorską oraz poezję śpiewaną zaprezentuje Tomasz Edmund Drachal. Następnie znane rockowe covery zagra zespół Zgraja z Radomia, a finałowy koncert w stylu irlandzkim usłyszymy w wykonaniu Zespołu Fundacji Niewidomych Żeglarzy Ślepa Kura.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Festiwal „Bieszczady pod Żaglem” to impreza kulturalna zainicjowana oraz w pełni przygotowana przez osoby niepełnosprawne z Fundacji Niewidomych Żeglarzy „Ślepa Kura”.

„Organizowanie tego przedsięwzięcia kulturalnego pozwala nam na pokazanie sobie i innym, że mimo naszej niepełnosprawności jesteśmy w stanie pokonać wiele istniejących dla nas przeszkód.

To my, osoby niepełnosprawne możemy tym razem zaoferować pełnosprawnym możliwość przeżycia ciekawych spotkań muzycznych, zawiązywania nowych przyjaźni, spędzenia czasu w tak ciekawym miejscu jakim są Bieszczady oraz występy na scenie przed dużą publicznością.” Ryszard Pożar, prezes Fundacji Niewidomych Żeglarzy Ślepa Kura

Koncerty odbędą się w Polańczyku nad Soliną – m.in. w Amfiteatrze przy ul. Zdrojowej – usytuowanym malowniczo na tle zatoki Jeziora Solińskiego. Scena oraz miejsca dla publiczności otoczone są pięknym parkiem. Dwudniowy festiwal utrzymany jest w ciepłej i rodzinnej atmosferze w akompaniamencie piosenki żeglarskiej, poezji śpiewanej i ballady turystycznej.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalu. Dla słuchaczy jest to okazja do wspólnego śpiewania oraz świetnej zabawy.

Do końca lipca 2019 trwa zbiórka na rzecz naszego festiwalu na portalu Siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/bieszczadypodzaglem2019

Nasza Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego – 1% KRS: 0000475707.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU JUŻ WKRÓTCE!!!

Głównym organizatorem festiwalu są:
Fundacja Niewidomych Żeglarzy Ślepa Kura
* Gmina Solina z siedzibą w Polańczyku
* Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki Solina

Tegoroczną edycję sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Profil Fundacji Niewidomych Żeglarzy na Facebooku: https://www.facebook.com/fundacjaniewidomychzeglarzyslepakura/

Strona Fundacji Niewidomych Żeglarzy „Ślepa Kura”: http://slepakura.com/

Strona Festiwalu „Bieszczady pod Żaglem”: http://www.bieszczadypodzaglem.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *